Kuba w pigułce (8 dni)

Kuba w pigułce (8 dni)

Podczas tego objazdu doświadczycie wszystkiego, co nieodłącznie związane jest z Kubą:

  • pospacerujecie pośród kolonialnych zabytków Hawany, wypijecie daiquiri w barze Hemingway’a i udacie się na przejażdżkę po mieście amerykańskim kabrioletem,
  • skosztujecie wyśmienitego kubańskiego cygara podziwiając nieziemskie mogotes w Dolinie Viñales i zajrzycie do wnętrza jednej z tych skał,
  • nakarmicie krokodyle z Półwyspu Zapata, będziecie obserwować kolibry i posnurkujecie na rafach w Morzu Karaibskim,
  • poznacie Cienfuegos – miasto nazywane „Perłą Południa” i wykąpiecie się w pobliskim wodospadzie El Nicho,
  • przeniesiecie się w czasy baronów cukrowych i niewolników z Trinidadu i Doliny Cukrowni, posłuchacie o afro-kubańskich obrzędach, a następnie zatańczycie salsę w słynnej Casa de la Música,
  • odwiedzicie rewolucyjną Santa Clarę, gdzie spoczywa Che,
  • z mojito w ręku będziecie rozkoszować się jednymi z najpiękniejszych kubańskich plaż w Varadero.

CENA: oferta chwilowo niedostępna

PROGRAM OBJAZDU:

Dzień 1
Przylot do Hawany, odprawa lotniskowa i transfer do casa particular w centrum miasta. Zakwaterowanie, spotkanie z przewodnikiem i wspólne wyjście na kolację (w zależności od godziny przylotu).

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby – Hawany. W programie między innymi kolorowy zaułek Callejón de Hammel z muralami inspirowanymi kulturą i religią afro-kubańską, spacer po dzielnicy Vedado i wizyta w hotelu Nacional z krótką przerwą na drinka. Stąd amerykańskie kabriolety zabiorą nas na przejażdżkę po Malecónie i słynnej Piątej Alei w ekskluzywnej dzielnicy Miramar. Następnie przez El Bosque (Lasek Hawański) dotrzemy do Placu Rewolucji oraz w okolice twierdz broniących wejścia do portu. Czas na zdjęcia u stóp pomnika Chrystusa Hawańskiego, a później przeprawa tramwajem wodnym przez Zatokę Hawańską. Spacer po starówce: Stary Plac z piękną kolonialną architekturą, Plac św. Franicszka, Plac Katedralny i Plac Broni z najstarszym budynkiem w Hawanie (Castillo de Real Fuerza) oraz Pałacem Gubernatora. Po drodze obiad w lokalnej restauracji, a po nim przejście deptakiem Obispo do miejsc związanych z Ernestem Hemingway’em (hotel Ambos Mundos i bar El Floridita) oraz do Parku Centralnego z budynkami Kapitolu, Gran Teatro de la Habana oraz Muzeum Narodowego Sztuk Pięknych (z zewnątrz). Na zakończenie przejazd coco-taxi przez Barrio Chino do casa particular. Krótka przerwa i wyjście na kolację połączoną z koncertem Buena Vista Social Club. Powrót do kwatery na nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd z Hawany w kierunku prowincji Pinar del Río, słynącej ze swoich plantacji tytoniu. W programie postój na punkcie widokowym Los Jazmines z panoramą wpisanej na Listę UNESCO Doliny Viñales oraz zwiedzanie Jaskini Indianina (rejs podziemną rzeką). Następnie wizyta na plantacji tytoniu i lunch w lokalnej restauracji. Na zakończenie wypijemy piñacoladę pod Muralem Prehistorii (jednym z największych naskalnych malowideł świata) i wrócimy do Hawany. Kolacja we własnym zakresie lub dla chętnych wyjście na kolację z rewią tropikalną do jednego z hawańskich kabaretów rewiowych, które przed rewolucją cieszyły oczy niejednego amerykańskiego mafioza (dodatkowo płatne).

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Guamá. Zwiedzanie farmy krokodyli oraz krótki rejs motorówkami po kanałach Półwyspu Zapata. Degustacja mięsa z krokodyla, a następnie obserwacja kolibrów oraz czas na kąpiel w Zatoce Świń lub pobliskiej cenocie (opcja all inclusive z obiadem w cenie). Jest to idealne miejsce dla wielbicieli snorklingu, możliwe odpłatne wypożyczenie sprzętu na miejscu. Po południu czas na zdjęcia w Playa Girón – miejscu inwazji amerykańskiej na Kubę z 1961 r. i przejazd do Cienfuegos, gdzie zajrzymy na główny plac, z którego Paseo del Prado (najdłuższy deptak na Kubie) doprowadzi nas na drinka na tarasie Palacio del Valle – najpiękniejszego budynku w mieście. Przejazd do casa particular, zakwaterowanie i nocleg. Dla chętnych wyjście na kolację do lokalnej restauracji (dodatkowo płatne).

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku wodospadu El Nicho. Krótki trekking i czas na kąpiel. Następnie transfer do Trinidadu i zwiedzanie najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby (wpisanego na Listę UNESCO): brukowane uliczki, pałace baronów cukrowych z licznymi kolonialnymi muzeami, główny plac – Plaza Mayor, dawny klasztor franciszkanów oraz Canchanchara – tawerna słynna z lokalnego trunku, będącego mieszanką miodu, cytryny i aguardiente! Czas wolny na zakup pamiątek oraz lunch z owocami morza w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie w casa particular w Trinidadzie, a wieczorem wyjście na kolację (płatna dodatkowo) oraz zabawę do Casa de la Música lub innego klubu muzycznego (powrót we własnym zakresie spacerem).

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie i wizyta w Valle de los Ingenios (Dolinie Cukrowni) – plantacje trzciny cukrowej i wioski zamieszkałe przez potomków niewolników, spośród których nie można ominąć Manaca Iznaga ze świetnie zachowaną haciendą dawnych plantatorów. Tutaj wdrapiemy się na wieżę obserwacyjną oraz skosztujemy świeżego soku trzcinowego – guarapo. Dla chętnych zjazdy na linie canopy tour ponad doliną (dodatkowo płatne). Następnie przejazd w kierunku Santa Clara – miasta, którego zdobycie przez Che Guevarę zadecydowało o triumfie kubańskiej rewolucji. Zobaczymy Guevara Memorial (miejsce pochówku Che) i pomnik pociągu pancernego. Lunch w lokalnej restauracji i przejazd do Varadero. Zakwaterowanie w hotelu 4* all inclusive i rozstanie z przewodnikiem.

Dzień 7
Wypoczynek w hotelu all inclusive, plażowanie, kąpiele w oceanie i basenach, korzystanie z hotelowych barów i programów animacyjnych. Za dopłatą możliwość przedłużenia pobytu w Varadero o dodatkowe dni.

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godziny 12.00) i transfer na lotnisko w Hawanie w zależności od godziny wylotu.

 

Uwaga: kolejność realizacji programu może ulec zmianie w zależności od dostępnego miejsca zakwaterowania i dni / godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. W cenę wycieczki wliczone są transfery lotniskowe dla lotniska w Hawanie. W przypadku innych lotnisk – cena może ulec zmianie. Opcja podstawowa przewidziana jest na 8 dni, jednak istenieje możliwość wykupienia dodatkowych dni pobytu w Varadero.

W cenie wycieczki: opieka polskojęzycznego przewodnika od 1-6 dnia, transport podczas realizacji całego programu, w tym transfery lotniskowe, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych ze śniadaniami w casas particulares (5 nocy: Hawana x 3, Cienfuegos x 1, Trinidad x 1) i w hotelu 4* all inclusive (Varadero x 2 noce), wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadów, kolacja w dniu przylotu i kolacja z koncertem Buena Vista, 2 x all inclusive w Varadero, bilety wstępu i atrakcje opisane w programie.

Nie wliczone w cenę: bilety lotnicze, ubezpieczenie turystyczne, kubańska wiza (karta turysty), kolacje (poza 2 uwzględnionymi w programie, ok. 10-15 EUR / posiłek), kolacja + show taneczno-muzyczne w Kabarecie Parisien – 75 EUR / os. lub w Kabarecie Tropicana – 120 EUR / os. (transport w cenie, panowie obowiązkowo długie spodnie), wypożyczenie sprzętu do snorklingu w Zatoce Świń – ok. 5 EUR / os., canopy tour w Dolinie Cukrowni – 10 EUR / os., napiwki (w restauracjach, atrakcjach, dla kierowców i przewodników), własne wydatki, zakup pamiątek i posiłki nie uwzględnione w programie. Dopłata do pokoju 1-os. – 275 EUR / os.

Sprawdź proponowane terminy zwiedzania grupowego (12-15 osób) w naszym kalendarzu.