Kabaret Tropicana

Kabaret Tropicana

Tropicana to jeden z obowiązkowych punktów, które trzeba odwiedzić podczas pobytu w Hawanie. Bez wątpienia jest to spektakl przepełniony sztuką i lokalną kulturą – będący połączeniem baletu z cyrkiem, karnawałem, bolerami, kubańską muzyką, rytmami, tańcami i folklorem.

CENA: od 75 EUR / os.

OPIS ATRAKCJI:

Najbardziej rozsławiony spośród hawańskich kabaretów, założony w 1939 r. w tropikalnym ogrodzie otaczającym Villa Mina. Największą sławę zyskuje, gdy zarządzał nim kubański przedsiębiorca Victor de Correa, który połączył kabaret z kasynem i barem. Miejsce to było bardzo popularne wśród polityków, mafiozów, artystów z Hollywood i amerykańskich marynarzy. Występowały tu gwiazdy takie jak: Joséphine Baker, Bola de Nieve, Elena Burke, Cheo Feliciano, Nat King Cole, Rita Montaner, Celia Cruz, Omara Portuondo i Frank Sinatra.

W 1950 r. Max Borges Jr zaprojektował nową, zadaszoną część, zwaną Los Arcos de Cristal (Szklane Łuki), dzięki której przedstawienia odbywają się również w deszczowe dni. Obie części mogą pomieścić łącznie ok. 1700 osób. Tropicana, znana również jako „Raj pod gwiazdami” posiada 2 sceny, miejsce na stoliki oraz kilka parkietów tanecznych. Podczas tego spektakularnego show występuje blisko 12 piosenkarzy, 70 skąpo odzianych tancerek i przystojnych tancerzy w barwnych strojach, 45 aktorów, 6 akrobatów, 40-osobowa orkiestra, grupa folkloryczna składająca się z 9 muzyków oraz 14-osobowy chór. Jest to światowej sławy spektakl artystyczny będący połączeniem baletu ze sztuką cyrkową, karnawałem, bolerami, kubańską muzyką, rytmami, tańcami i folklorem.

Istnieje możliwość dokupienia kolacji podczas show, a po zakończonym przedstawieniu następuje zabawa taneczna oraz interakcja między publicznością i artystami (animatorami, tancerzami i muzykami).

 

CENA: 75 EUR / os. lub 85 EUR / os. lub 95 EUR / os. (miejsca najbliżej sceny). Możliwa płatność gotówką lub przelewem w euro oraz dolarach (wg aktualnego kursu)

Czas trwania: ok. 1,5 godziny (22.00-23.30), od środy do niedzieli

W cenie: wstęp do kabaretu i uczestnictwo w show, stolik w zależności od wykupionego typu biletu, drink powitalny, 1/4 butelki rumu i napój gazowany, możliwość fotografowania i nagrywania filmów

Nie wliczone w cenę: cena nie zawiera transportu do miejsca realizacji koncertu, ani obsługi lokalnego przewodnika. Za kolację pobierana jest dopłata w wysokości 25 EUR / os. (pieczywo, przystawka, danie główne z dodatkami, deser, 1 napój)

Uwaga: spektakl przeznaczony dla osób powyżej 18 roku życia. Panów obowiązują długie spodnie. W przypadku wybrania opcji z kolacją, zalecane jest przybycie na miejsce ok. 20.30. Show zaczyna się o 22.00