Koncert Buena Vista Social Club

Koncert Buena Vista Social Club

Koncert „Legendy Guajirito” przeniesie Was do Hawany z początku XX wieku. Podczas show połączonego z kolacją pozwólcie się porwać tradycyjnej kubańskiej muzyce z gatunku son.

CENA: od 35 EUR / os.

OPIS ATRAKCJI:

Niesamowita okazja do uczestnictwa w koncercie „Legendy Guajirito”, podczas którego wystąpią na żywo gwiazdy związane z projektem Buena Vista Social Club oraz z tradycyjną kubańską muzyką z gatunków son, danzón, mambo, cha cha cha i rumba. Posłuchacie ponadczasowych hitów w wykonaniu sławnych kubańskich artystów, wśród których pojawią się m.in.:

  • Luis Barzaga – piosenkarz i perkusista, założyciel grupy Sierra Maestra oraz członek projektu Afro-Cuban All Stars. Koncertował w ponad 70 krajach na całym świecie. Nominowany do nagrody Grammy w 2010 r. W 1994 r. grupa Sierra Maestra wydała krążek Dundumbanza, wyprodukowany przez Nicka Golda. Od tego momentu orkiestra zaczęła współpracę również z Ry’em Cooderem przy projekcie Buena Vista Social Club (nagroda Grammy w 1998 r.).
  • Grupa artystyczna Habanita – założona w 1993 r. związana z muzyką kubańską i afro-karaibską (cha cha cha, mambo, salsa, latin jazz itp.). Grupa dawała swoje występy w głównych centrach turystycznych kraju, radio i telewizji, a także w Japonii, Gwatemali, Polsce, Rosji, Serbii i Macedonii. Występowali wspólnie z Compayem Segundo z grupy Buena Vista Social Club.
  • Orkiestra Caña Santa – która od momentu założenia w 2000 r. zrealizowała ponad 50 zagranicznych tras koncertowych, dzieląc scenę z gwiazdami takimi jak: Oscar D León, Tito Puente, Celia Cruz, Juan Luis Guerra, Willy Colón, Compay Segundo, Barbarito Torres, Eliades Ochoa, Omara Portuondo i Manolito Simonet.
  • Alden Knight – renomowany aktor i piosenkarz, promujący kubańską kulturę i walory historyczne.
  • Luis Valiente (Betún) – perkusista i showmen współpracujący z Arturo Sandovalem, kabaretem Tropicana oraz projektem Buena Vista Social Club (szczególnie z Cachaíto Lópezem i Pío Leyvą). Uczestniczył również w licznych międzynarodowych festiwalach jazzowych.
  • Félix Baloy – sonero od urodzenia; solista licznych kubańskich grup muzycznych oraz członek zespołu Buena Vista Social Club.
  • Téte García Caturla – urodzona w 1937 r. córka znanego kompozytora Alejandro Evelio García Caturla. Zaczęła swoją karierę w kwartecie Las D’Aidas, u boku Omary Portuondo, Xiomary Valdés i Lility Peñalver. Zjechała cały świat w ramach tras koncertowych z projektem Afro-Cuban All Stars.
  • I wielu innych: grupa artystyczna Fiebre Latina, klarnecista Javier Zalba, saksofonista Alfred Thompson, piosenkarze Ernesto Bacallao, Virgilio Valdés i Lazaro Villa Morgan, piosenkarki Xiomara Valdés i Maida Mitchell.

Podczas koncertu przewidziana jest kolacja z 3 napojami do wyboru oraz animacje prowadzone przez parę taneczną. Dajcie się porwać kubańskim rytmom!

 

CENA: 60 EUR / os. (dzieci do 10 lat – gratis!). Możliwa płatność gotówką lub przelewem w euro oraz dolarach (wg aktualnego kursu)

Czas trwania: ok. 1,5 godziny (21.30-23.00), codziennie

W cenie: show muzyczno-taneczne z kolacją (przystawka, danie główne, deser) oraz 3 napoje (woda, sok, napoje gazowane, piwo, wino, koktajle)

Nie wliczone w cenę: cena nie zawiera transportu do miejsca realizacji koncertu, ani obsługi lokalnego przewodnika

Uwaga: zalecana godzina przyjścia na kolację — 20.30. Istnieje możliwość zakupienia show z 3 napojami, bez kolacji w cenie 35 EUR / os.