Hawana express (1 dzień)

Hawana express (1 dzień)

W ciągu jednego dnia zobaczycie wszystkie najważniejsze miejsca kubańskiej stolicy. Ta wycieczka łączy w sobie zwiedzanie oraz atrakcje takie jak przejazd amerykańskim kabrioletem, smakowanie lokalnej kuchni i wyśmienitych kubańskich drinków.

CENA: od 100 EUR / os.

PROGRAM WYCIECZKI:

Przejazd z Varadero do Hawany z postojem na punkcie widokowym Bacunayagua. Spotkanie z przewodnikiem i wizyta w fabryce cygar. Następnie udamy się na Plac Rewolucji oraz do hotelu Nacional, skąd po szybkim drinku amerykański samochód zabierze nas na przejażdżkę po mieście: Malecón, twierdza El Morro z punktem widokowym, Paseo del Prado oraz Park Centralny, gdzie zobaczymy budynki takie jak Gran Teatro de la Habana i Kapitol. Następnie deptakiem Obispo, zahaczając o bar El Floridita, w którym Hemingway pijał daiquiri, dotrzemy na obiad do lokalnej restauracji. Po południu spacer po starówce: bar Bodeguita del Medio, Plac Katedralny, Plaza de Armas – najstarsze miejsce w Hawanie, hotel Ambos Mundos, Plaza Vieja z piękną kolonialną architekturą, Plaza de San Francisco. Powrót na kolację i nocleg do Varadero. Dla chętnych (za dopłatą i po wcześniejszym uzgodnieniu) możliwość pozostania w Hawanie na kolację i Rewię Tropicana lub koncert Buena Vista Social Club z nocnym powrotem do Varadero.

Uwagi: fabryki cygar na Kubie są nieczynne w weekendy oraz w okresach 25/12-15/01 i 23/07-19/08 (realizowany jest wówczas inny dodatkowy punkt programu). Na zwiedzanie fabryk cygar nie są wpuszczane dzieci (serdecznie zachęcamy do zapoznania się z programem Hawana light).

 

Czas trwania: ok. 12 godzin (8.00-20.00), poniedziałek – piątek
Trasa: ok. 300 km
Zabrać na zwiedzanie: butelkę wody i ochronę przeciwsłoneczną (czapkę z daszkiem / kapelusz, okulary, krem z filtrem), panowie długie spodnie na rewię
W cenie wycieczki: opieka polskojęzycznego przewodnika, transport, godzinna przejażdżka amerykańskim kabrioletem, fabryka cygar, drink w hotelu Nacional, lunch
Nie wliczone w cenę: napiwki i własne wydatki nie ujęte w programie, kolacja – 15-20 EUR / os., Rewia Tropicana – 75-95 EUR / os. lub koncert Buena Vista z kolacją – 60 EUR / os. i nocny powrót do Varadero (cena w zależności od liczby osób)

Sprawdź proponowane terminy zwiedzania grupowego (12-15 osób) w naszym kalendarzu.