Hawana express (1 dzień)

Hawana express (1 dzień)

W ciągu jednego dnia zobaczycie wszystkie najważniejsze miejsca kubańskiej stolicy. Intensywny program najeżony atrakcjami (wszystkie w cenie – żadnych ukrytych kosztów)! To połączenie zwiedzania z przyjemnościami typu przejazd amerykańskim kabrioletem, smakowanie lokalnej kuchni i poznawanie kubańskiej kultury.

CENA: od 90 EUR / os.

PROGRAM WYCIECZKI:

Przejazd z Varadero do Hawany z postojem na punkcie widokowym Bacunayagua. Spotkanie z przewodnikiem przy twierdzy El Morro ze wspaniałą panoramą miasta, a następnie wizyta w fabryce cygar. Dalej udamy się do hotelu Nacional, skąd po szybkim drinku amerykański kabriolet zabierze nas na przejażdżkę po mieście: Malecón, ekskluzywna dzielnica Miramar, El Bosque (Lasek Hawański) oraz Plac Rewolucji. Po obiedzie w lokalnej restauracji udamy się na spacer po starówce: bar Bodeguita del Medio, Plac Katedralny, Plaza de Armas – najstarsze miejsce w Hawanie, hotel Ambos Mundos, Plaza Vieja z piękną kolonialną architekturą, Plaza de San Francisco. Następnie przejście przez deptak Obispo do baru El Floridita, w którym Hemingway pijał daiquirí oraz do Parku Centralne z budynkami Gran Teatro de la Habana i Kapitolu. Powrót na kolację i nocleg do Varadero.

Dla chętnych (za dopłatą i po wcześniejszym uzgodnieniu) możliwość pozostania w Hawanie na kolację z Rewią Tropicana lub koncertem Buena Vista Social Club z nocnym powrotem do Varadero.

Uwagi: fabryki cygar na Kubie są nieczynne w weekendy oraz w okresach 25/12-15/01 i 23/07-19/08. Na zwiedzanie fabryk cygar nie są wpuszczane dzieci. W tych sytuacjach realizujemy zamiennie przejażdżkę coco-taxi po centrum Hawany lub wizytę na Cmentarzu Kolumba.

 

Czas trwania: ok. 12 godzin (8.00-20.00), codziennie
Trasa: ok. 300 km
Zabrać na zwiedzanie: butelkę wody i ochronę przeciwsłoneczną (czapkę z daszkiem / kapelusz, okulary, krem z filtrem), panowie długie spodnie na rewię
W cenie wycieczki: opieka lokalnego przewodnika (w języku polskim / angielskim / hiszpańskim / francuskim / niemieckim), transport, godzinna przejażdżka amerykańskim kabrioletem, fabryka cygar (lub przejażdżka coco-taxi lub Cmentarz Kolumba), drink w hotelu Nacional, lunch
Nie wliczone w cenę: napiwki i własne wydatki nie ujęte w programie, Rewia Tropicana z kolacją – 100-120 EUR / os. lub koncert Buena Vista z kolacją – 60 EUR / os. i dopłata za nocny powrót do Varadero – 50 EUR za taksówkę dla 1-4 os.

Sprawdź proponowane terminy zwiedzania grupowego (10-20 osób) w naszym kalendarzu.