Kuba pół na pół (15 dni)

Kuba pół na pół (15 dni)

Idealna opcja dla tych, którzy nie tylko chcieliby dużo zobaczyć, ale też wypocząć na pięknych kubańskich plażach:

  • zwiedzicie najważniejsze miejsca zachodniej i centralnej Kuby – Dolinę Viñales, Hawanę, Półwysep Zapata, Cienfuegos, Trinidad i Santa Clarę,
  • znajdziecie wiele okazji do plażowania i kąpieli (w Zatoce Świń, Morzu Karaibskim, pod wodospadem El Nicho i w Oceanie Atlantyckim na wyspie Cayo Santa María),
  • przejedziecie się amerykańskimi kabrioletami i coco-taxi,
  • będziecie się cieszyć muzyką i tańcem w towarzystwie najlepszych kubańskich koktajli.

CENA: oferta chwilowo niedostępna

PROGRAM OBJAZDU:

Dzień 1
Przylot do Hawany, odprawa lotniskowa i transfer do casa particular w centrum miasta. Zakwaterowanie, spotkanie z przewodnikiem i wspólne wyjście na kolację (w zależności od godziny przylotu).

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby – Hawany. W programie między innymi spacer po dzielnicy Vedado (przed rewolucją dzielnica bogaczy), wizyta w kolorowym zaułku Callejón de Hammel z muralami inspirowanymi kulturą i religią afro-kubańską, hotel Nacional oraz zdjęcia na Malecónie. Przejazd coco-taxi do Parku Centralnego z budynkami Kapitolu, Gran Teatro de la Habana oraz Muzeum Narodowego Sztuk Pięknych. Zwiedzanie wnętrz Kapitolu, wybudowanego jako siedziba kubańskiego parlamentu i przejście na lunch do lokalnej restauracji. Po obiedzie czas na zakup pamiątek w hali targowej Mercado de San José oraz spacer po Habana Vieja – Plaza Vieja z piękną kolonialną architekturą, Plaza de San Francisco oraz deptak Obispo z miejscami związanymi z Ernestem Hemingway’em (hotel Ambos Mundos i bar El Floridita). Następnie przez Paseo del Prado dotrzemy do dawnego Pałacu Prezydenckiego, w którym obecnie znajduje się Muzeum Rewolucji (z zewnątrz). Powrót do kwatery, a po krótkim odpoczynku ruszymy na kolację połączoną z koncertem muzyki legendarnej grupy Buena Vista Social Club.

Dzień 3
Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Hawany: spacer do fabryki cygar, a po zwiedzaniu przejażdżka amerykańskimi kabrioletami: niewielka degustacja rumu w dawnej fabryczce Bocoy, Plac Rewolucji, okolice zabytkowego Cmentarza im. Krzysztofa Kolumba, El Bosque (Lasek Hawański), ekskluzywna dzielnica Miramar z jej pełną ambasad Piątą Aleją oraz Malecón i broniąca wejścia do portu twierdza El Morro (punkt widokowy). Następnie lunch w lokalnej restauracji, wizyta w barze Bodeguita del Medio, spacer przez Plac Katedralny i Plac Broni z najstarszym budynkiem w Hawanie (Castillo de Real Fuerza) oraz Pałacem Gubernatora. Czas wolny na kawę, a później kurs salsy z kubańskimi partner(k)ami. Powrót do casa particular, a wieczorem dla chętnych wyjście na kolację z rewią tropikalną do jednego z hawańskich kabaretów rewiowych, które przed rewolucją cieszyły oczy niejednego amerykańskiego mafioza.

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd z Hawany w kierunku prowincji Pinar del Río, słynącej ze swoich plantacji tytoniu. W programie postój na punkcie widokowym Los Jazmines z panoramą wpisanej na Listę UNESCO Doliny Viñales oraz zwiedzanie Jaskini Indianina (rejs podziemną rzeką). Następnie wizyta na plantacji tytoniu oraz lunch w lokalnej restauracji. Na zakończenie wypijemy piñacoladę pod Muralem Prehistorii (jednym z największych naskalnych malowideł świata) i zakwaterujemy się w casa particular w Viñales. Wieczorem krótki spacer po miasteczku, a dla chętnych kolacja (dodatkowo płatna).

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Soroa – miasteczka z pięknym ogrodem botanicznym specjalizującym się w storczykach Następnie zajrzymy na dawną plantację kawy i wypijemy świetną kawę w Las Terrazas, skąd ruszymy w kierunku Guamá. Po przyjeździe lunch z mięsem krokodyla, a następnie wizyta na farmie krokodyli i rejs motorówką po kanałach Półwyspu Zapata. Na zakończenie obserwacja kolibrów i zakwaterowanie w Playa Larga. Wieczorem wyjście na kolację (dodatkowo płatna) i krótki kurs barmański, gdzie nauczymy się przyrządzania najbardziej znanych kubańskich koktajli.

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do jednej z cenotes otaczających Zatokę Świń. Czas na kąpiele (opcja all inclusive z lunchem), a dla chętnych (za dopłatą) możliwość wypożyczenia sprzętu do snorklingu. Po obiedzie przejazd na zdjęcia do Playa Girón – miejsca amerykańskiej inwazji z 1961 r. oraz na zwiedzanie Cienfuegos – miasta nazywanego „kubańską perłą południa”. W planie: spacer przez historyczne centrum Pueblo Nuevo z ratuszem, katedrą i Teatrem Tomasa Terry’ego oraz przez Bulwar i Paseo del Prado do Palacio del Valle. Drink na tarasie najpiękniejszego budynku w mieście. Zakwaterowanie w casa particular i wyjście na kolację (dodatkowo płatna).

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku wodospadu El Nicho. Czas na kąpiele i zdjęcia. Po południu przejazd do Trinidadu i lunch z owocami morza, z których słynie południowe wybrzeże. Zwiedzanie najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby – Trinidadu (miasto wpisane na Listę UNESCO): brukowane uliczki, pałace baronów cukrowych z licznymi kolonialnymi muzeami, główny plac – Plaza Mayor, dawny klasztor franciszkanów oraz Canchanchara – tawerna słynna z lokalnego trunku, będącego mieszanką miodu, cytryny i aguardiente! Zakwaterowanie w casa particular w Trinidadzie, kolacja (dodatkowo płatna) i wspólne wyjście do jednego z klubów muzycznych w centrum miasta.

Dzień 8
Po śniadaniu czas na plażowanie na Półwyspie Ancón (all inclusive z obiadem). Po południu czas wolny w miasteczku lub wycieczka konna przez okoliczne wioski do podnóża gór Sierra Escambray i czas na kąpiel w naturalnych basenach. Po drodze degustacja kawy (wycieczka dodatkowo płatna). Powrót do Trinidadu, kolacja (dodatkowo płatna) i nocleg.

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku Doliny Cukrowni. Zjazdy na linie canopy tour, a następnie wizyta w posiadłości Manaca Iznaga z wieżą obserwacyjną i najstarszą na wyspie prasą do wyciskania soku trzcinowego. Stąd już niedaleko do stolicy prowincji – Sancti Spíritus. Krótki spacer od głównego placu do najstarszego kamiennego mostu na Kubie, wybudowanego nad rzeką Yayabo, obiad i transfer do jednego z 4* hoteli all inclusive na wyspie Cayo Santa María.

Dzień 10-13
Czas wolny na plażowanie na jednej z najpiękniejszych kubańskich plaż oraz na korzystanie z hotelowych udogodnień (bary, restauracje, sprzęt wodny, hotelowe programy animacyjne i sportowe). Możliwe także skorzystanie z wycieczek fakultatywnych (np. rejs katamaranem i interakcja z delfinami; nurkowanie).

Dzień 14
Po śniadaniu wykwaterowanie, spotkanie z przewodnikiem i przejazd w kierunku Hawany. Po drodze krótka wizyta w Remedios, z najstarszym kościołem na wyspie oraz zwiedzanie Santa Clara – miasta, którego zdobycie przez Che Guevarę zadecydowało o triumfie kubańskiej rewolucji. Zobaczymy Guevara Memorial (miejsce pochówku Che) i pomnik pociągu pancernego. Lunch w lokalnej restauracji i transfer do casa particular w Hawanie. Zakwaterowanie, rozstanie z przewodnikiem, kolacja we własnym zakresie.

Dzień 15
Po śniadaniu czas wolny do własnej dyspozycji i transfer na lotnisko w zależności od godziny wylotu.

 

Uwaga: kolejność realizacji programu może ulec zmianie w zależności od dostępnego miejsca zakwaterowania i dni / godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. W cenę wycieczki wliczone są transfery lotniskowe dla lotniska w Hawanie. W przypadku innych lotnisk – cena może ulec zmianie.

W cenie wycieczki: opieka polskojęzycznego przewodnika od 1-9 oraz 14 dnia wycieczki, transport podczas realizacji całego programu, w tym transfery lotniskowe, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych ze śniadaniami w casas particulares (9 nocy: Hawana x 4, Viñales x 1, Playa Larga x 1, Cienfuegos x 1, Trinidad x 2) i w hotelu 4* all inclusive (5 nocy Cayo Santa Maria), wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadów, 2 kolacje w Hawanie (w tym jedna z koncertem Buena Vista), 5 x all inclusive na Cayo Santa Maria, bilety wstępu i atrakcje opisane w programie.

Nie wliczone w cenę: bilety lotnicze, ubezpieczenie turystyczne, kubańska wiza (karta turysty), kolacje (poza 2 uwzględnionymi w programie) – ok. 10-15 EUR / posiłek, kolacja + show taneczno-muzyczne w Kabarecie Parisien – 75 EUR / os. lub w Kabarecie Tropicana – 120 EUR / os. (transport w cenie, panowie obowiązkowo długie spodnie), wycieczka konna w Trinidadzie – 15 EUR / os., wycieczki fakultatywne na Cayo Santa María (ofertę przedstawi przewodnik na miejscu), napiwki (w restauracjach, atrakcjach, dla kierowców i przewodników), własne wydatki i posiłki nie uwzględnione w programie. Dopłata do pokoju 1-os. – 460 EUR / os.

Sprawdź proponowane terminy zwiedzania grupowego (12-15 osób) w naszym kalendarzu.