El Nicho i Trinidad – natura i kultura (1 dzień)

El Nicho i Trinidad – natura i kultura (1 dzień)

Idealne połączenie zwiedzania kolonialnej architektury i relaksu nad orzeźwiającym wodospadem. Cała masa okazji do wykonania wspaniałych fotografii. Nie pożałujecie wybierając tę wycieczkę!

CENA: od 125 EUR / os.

PROGRAM WYCIECZKI:

Wcześnie rano wyjazd z Varadero w kierunku wodospadu El Nicho (należy zamówić w hotelu śniadanie na wynos). Po dotarciu na miejsce krótki trekking do naturalnych basenów i czas na kąpiel. Następnie ruszymy do kolonialnego Trinidadu. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru brukowanymi uliczkami miasteczka do jednego z pałaców baronów cukrowych (zwiedzanie wnętrz), a następnie do Plaza Mayor, w pobliżu którego znajdziemy inne zabytkowe budynki, w tym kościół Trójcy Świętej i dawny klasztor franciszkanów. Lunch z owocami morza w lokalnej restauracji, a następnie wizyta w barze Canchanchara oraz w afro-kubańskiej świątyni santerii. Czas na zakup pamiątek i wyjazd w drogę powrotną do Varadero.

 

Uwaga: ilość wody w wodospadzie zależy od intensywności opadów. Podczas lunchu możliwy jest również wybór innych dań głównych.

Czas trwania: ok. 15 godzin (5.30-21.30), codziennie
Trasa: ok. 560 km
Zabrać na zwiedzanie: wygodne obuwie (kocie łby w Trinidadzie), śniadanie na wynos w hotelu, butelkę wody i ochronę przeciwsłoneczną (czapkę z daszkiem / kapelusz, okulary, krem z filtrem), stroje kąpielowe i ręczniki
W cenie wycieczki: opieka lokalnego przewodnika (w języku polskim / angielskim / hiszpańskim / francuskim / niemieckim), transport, lunch z owocami morza, bilety wstępu: El Nicho, Palacio Cantero (lub inny podobny pałac), świątynia afro-kubańska, drink Canchanchara
Nie wliczone w cenę: napiwki i własne wydatki nie ujęte w programie