Santa Clara, Trinidad, El Nicho i Cienfuegos – kolonialna przygoda (2 dni)

Santa Clara, Trinidad, El Nicho i Cienfuegos – kolonialna przygoda (2 dni)

Intensywny program dla tych, którzy nie chcą na zbyt długo rozstawać się z udogodnieniami Varadero, ale mimo wszystko zależy im, by jak najwięcej zobaczyć w krótkim czasie. Wizyta w trzech miastach centralnej Kuby oraz nad wodospadem El Nicho na pewno spełni Wasze oczekiwania.

CENA: od 225 EUR / os.

PROGRAM WYCIECZKI:

Dzień 1
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i wyjazd w kierunku Santa Clary – miejscowości kojarzonej z kubańską rewolucją oraz postacią Ernesto Che Guevary. Krótka wizyta w mieście – pomnik pociągu pancernego i Memorial del Che (miejsce pochówku słynnego rewolucjonisty). Następnie przejazd do Doliny Cukrowni, gdzie odwiedzimy posiadłość Manaca Iznaga (hacienda plantatorów trzcinowych, wieża widokowa i świeżo wyciskany sok – guarapo). W drodze do Trinidadu zatrzymamy się przy punkcie widokowym, gdzie chętni będą mogli spróbować swoich sił w canopy tour – zjazdach na linie ponad Doliną Cukrowni (dodatkowo płatne). Po przyjeździe udamy się na spacer brukowanymi uliczkami miasteczka – najpierw zajrzymy do jednego z pałaców baronów cukrowych, a następnie pospacerujemy od głównego placu – Plaza Mayor, w okolice dawnego klasztoru franciszkanów oraz do świątyni santerii i słynnego baru Canchanchara na drinka na bazie miodu, limonki i aguardiente. Obiadokolacja z owocami morza w lokalnej restauracji i przejście do casa particular. Zakwaterowanie i krótki odpoczynek, a wieczorem wyjście na zabawę do jednego z klubów muzycznych.

Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w kierunku wodospadu El Nicho – jednego z najpiękniejszych na Kubie. Krótki trekking oraz czas na zdjęcia i kąpiele. Po lunchu ruszymy w stronę Cienfuegos – miasta nazywanego kubańską Perłą Południa. Panoramiczny przejazd przez główny plac, przy którym zobaczymy budynki ratusza, katedry i Teatru Tomasa Terry’ego; a dalej przez Paseo del Prado oraz Malecón do Palacio del Valle. Drink na tarasie budynku i wyjazd w drogę powrotną do Varadero.

 

Uwaga: ilość wody w wodospadzie zależy od intensywności opadów. Podczas obiadokolacji możliwy jest również wybór innych dań głównych.

Czas trwania: dzień 1 – ok. 15,5 godzin (8.30-24.00), dzień 2 – ok. 11 godzin (8.00-19.00), wtorek – sobota
Trasa: dzień 1 – ok. 315 km, dzień 2 – ok. 320 km
Zabrać na zwiedzanie: wygodne obuwie (kocie łby w Trinidadzie), stroje kąpielowe i ręczniki, butelkę wody i ochronę przeciwsłoneczną (czapkę z daszkiem / kapelusz, okulary, krem z filtrem), rzeczy na 1 noc zapakowane w bagaże podręczne, paszporty
W cenie wycieczki: opieka lokalnego przewodnika (w języku polskim / angielskim / hiszpańskim / francuskim / niemieckim), nocleg w casa particular (pokoje 2-osobowe z łazienkami i klimatyzacją), 1 śniadanie, 1 lunch, 1 obiadokolacja, transport, bilety wstępu: pociąg pancerny, Memorial del Che, wieża Manaca Iznaga + guarapo, Palacio Cantero (lub inny podobny pałac), Canchanchara, świątynia Yemaya, Casa de la Música, PN El Nicho, Palacio del Valle + drink
Nie wliczone w cenę: napiwki i własne wydatki nie ujęte w programie, canopy tour – 10 EUR / os., dopłata do pokoju 1-os. – 15 EUR / os.