Cienfuegos i Trinidad – kolonialne perły południa (1 dzień)

Cienfuegos i Trinidad – kolonialne perły południa (1 dzień)

Jeśli interesujecie się architekturą i epoką kolonialną – ta wycieczka została stworzona specjalnie dla Was! W jej trakcie odwiedzicie dwie architektoniczne perełki Kuby – Cienfuegos i Trinidad. Nie zabraknie też ciekawostek dotyczących kultury i historii wyspy.

CENA: od 90 EUR / os.

PROGRAM WYCIECZKI:

Wcześnie rano wyjazd z Varadero w kierunku Cienfuegos (należy zamówić w hotelu śniadanie na wynos). Po dotarciu na miejsce spacer po centrum miejscowości (główny plac, bulwar, pomnik Benny’ego More) i przejazd na taras widokowy do Palacio del Valle (drink w cenie wizyty). Następnie ruszymy do kolonialnego Trinidadu, zatrzymując się po drodze na małą degustację lokalnych owoców. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru brukowanymi uliczkami miasteczka do jednego z pałaców baronów cukrowych (zwiedzanie wnętrz), a następnie do Plaza Mayor, w pobliżu którego znajdziemy inne zabytkowe budynki, w tym kościół Trójcy Świętej i dawny klasztor franciszkanów. Lunch z owocami morza w lokalnej restauracji, a po nim wizyta w barze Canchanchara oraz afro-kubańskiej świątyni santerii. Czas na zakup pamiątek i wyjazd w drogę powrotną do Varadero.

 

Uwaga: podczas lunchu możliwy jest również wybór innych dań głównych.

Czas trwania: ok. 16 godzin (5.30-21.30), poniedziałek – czwartek i sobota – niedziela
Trasa: ok. 510 km
Zabrać na zwiedzanie: wygodne obuwie (kocie łby w Trinidadzie), śniadanie na wynos w hotelu, butelkę wody i ochronę przeciwsłoneczną (czapkę z daszkiem / kapelusz, okulary, krem z filtrem)
W cenie wycieczki: opieka polskojęzycznego przewodnika, transport, lunch z owocami morza, degustacja owoców, bilety wstępu: Palacio del Valle, Palacio Cantero (lub inny podobny pałac), świątynia afro-kubańska, drink Canchanchara
Nie wliczone w cenę: napiwki i własne wydatki nie ujęte w programie

Sprawdź proponowane terminy zwiedzania grupowego (12-15 osób) w naszym kalendarzu.