Hawana i Viñales – z plaży do miasta, z miasta na wieś (2 dni)

Hawana i Viñales – z plaży do miasta, z miasta na wieś (2 dni)

Zobaczcie dwa zupełnie różne kubańskie światy, z których każdy zachwyca. Tętniąca życiem, aczkolwiek zniszczona Hawana oraz piękne krajobrazy majestatycznych mogotes i sielanka Doliny Viñales w jednej wycieczce!

CENA: od 200 EUR / os.

PROGRAM WYCIECZKI:

Dzień 1
Przejazd z Varadero do Hawany z postojem na punkcie widokowym Bacunayagua. Spotkanie z przewodnikiem przy twierdzy El Morro ze wspaniałą panoramą miasta, a następnie wizyta w fabryce cygar. Dalej udamy się do hotelu Nacional, skąd po szybkim drinku amerykański kabriolet zabierze nas na przejażdżkę po mieście: Malecón, ekskluzywna dzielnica Miramar, El Bosque (Lasek Hawański) oraz Plac Rewolucji. Po obiedzie w lokalnej restauracji udamy się na spacer po starówce: bar Bodeguita del Medio, Plac Katedralny, Plaza de Armas – najstarsze miejsce w Hawanie, hotel Ambos Mundos, Plaza Vieja z piękną kolonialną architekturą, Plaza de San Francisco. Następnie przejście przez deptak Obispo do baru El Floridita, w którym Hemingway pijał daiquirí oraz do Parku Centralnego z budynkami Gran Teatro de la Habana i Kapitolu. Przejazd do casa particular, zakwaterowanie i wieczór do własnej dyspozycji. Dla chętnych możliwość wyjścia na kolacjęRewią Tropicana lub koncertem Buena Vista Social Club (dodatkowo płatne, powrót we własnym zakresie).

Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie i spotkanie z przewodnikiem. Przejazd w kierunku wpisanej na Listę UNESCO Doliny Viñales z postojem przy punkcie widokowym Los Jazmines, skąd można podziwiać majestatyczne ostańce wapienne mogotes. Następnie zwiedzimy jedną z tych skał od wewnątrz podczas wizyty w Cueva del Indio i krótkiej przeprawy łodzią po podziemnej rzece. Po przerwie na lunch w lokalnej restauracji zajrzymy na pobliską plantację tytoniu, gdzie poznamy tajniki zwijania kubańskich cygar (z możliwością degustacji i zakupów). Dla chętnych 45-min. przejażdżka konna po okolicach Viñales (dodatkowo płatna). Na zakończenie wizyty w Dolinie, pijąc przepyszną piñacoladę będziemy podziwiać Mural Prehistorii – jedno z największych malowideł na świecie – i wyruszymy w drogę powrotną do Varadero.

 

Uwagi: fabryki cygar na Kubie są nieczynne w weekendy oraz w okresach 25/12-15/01 i 23/07-19/08. Na zwiedzanie fabryk cygar nie są wpuszczane dzieci. W tych sytuacjach realizujemy zamiennie przejażdżkę coco-taxi po centrum Hawany lub wizytę na Cmentarzu Kolumba.
Czas trwania: dzień 1 – ok. 10 godzin (8.00-18.00), dzień 2 – ok. 13 godzin (8.00-21.00), codziennie
Trasa: dzień 1 – ok. 150 km, dzień 2 – ok. 510 km
Zabrać na zwiedzanie: butelkę wody i ochronę przeciwsłoneczną (czapkę z daszkiem / kapelusz, okulary, krem z filtrem), rzeczy na 1 noc zapakowane w bagaże podręczne, panowie długie spodnie na rewię, paszporty, odpowiednie spodnie lub legginsy do jazdy konnej
W cenie wycieczki: opieka lokalnego przewodnika (w języku polskim / angielskim / hiszpańskim / francuskim / niemieckim), transport, zakwaterowanie w casa particular (pokoje 2-osobowe z łazienkami i klimatyzacją) ze śniadaniem, godzinna przejażdżka amerykańskim kabrioletem, fabryka cygar (lub przejażdżka coco-taxi lub Cmentarz Kolumba), drink w hotelu Nacional, 2 lunche, Jaskinia Indianina, plantacja tytoniu, Mural Prehistorii, piñacolada.
Nie wliczone w cenę: napiwki i własne wydatki nie ujęte w programie, Rewia Tropicana z kolacją – 100-120 EUR / os. (w zależności od wybranych miejsc) lub koncert Buena Vista z kolacją – 60 EUR / os., transport na wieczorne spektakle płatny dodatkowo, w zależności od miejsca zakwaterowania, przejażdżka konna – 10 EUR / os., dopłata do pokoju 1-osobowego 15 EUR

Sprawdź proponowane terminy zwiedzania grupowego (12-15 osób) w naszym kalendarzu.