Hawana i Viñales – z plaży do miasta, z miasta na wieś (2 dni)

Hawana i Viñales – z plaży do miasta, z miasta na wieś (2 dni)

Zobaczcie dwa zupełnie różne kubańskie światy, z których każdy zachwyca. Tętniąca życiem, aczkolwiek zniszczona Hawana oraz piękne krajobrazy majestatycznych mogotes i sielanka Doliny Viñales w jednej wycieczce!

CENA: od 180 EUR / os.

PROGRAM WYCIECZKI:

Dzień 1
Po śniadaniu wyjazd z Varadero w kierunku Hawany. Po drodze postój przy punkcie widokowym Bacunayagua z najwyższym wiaduktem na Kubie. Zakwaterowanie w casa particular i spotkanie z przewodnikiem. Najpierw zajrzymy do Parque Central z budynkami Kapitolu, Gran Teatro de la Habana i najstarszych hoteli na Kubie, a następnie pospacerujemy przez deptak Obispo z miejscami odwiedzanymi przez Hemingway’a (bar El Floridita i hotel Ambos Mundos) na lunch do lokalnej restauracji. Po obiedzie będziemy zwiedzać starówkę (Habana Vieja) od Placu Katedralnego przez Plaza de Armas – najstarszy plac w mieście, aż po Plaza Vieja z piękną kolonialną architekturą. Stąd odbędziemy przejażdżkę amerykańskim kabrioletem: twierdza El Morro, Malecón, hotel Nacional (drink) oraz Plac Rewolucji – rządowe serce Kuby. Powrót do kwatery i wieczór do własnej dyspozycji w Hawanie lub wyjście na kolację połączoną z koncertem muzyki legendarnej grupy Buena Vista Social Club albo kolację z rewią tropikalną w jednym z hawańskich kabaretów (dodatkowo płatne, powrót we własnym zakresie).

Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie i spotkanie z przewodnikiem. Przejazd w kierunku wpisanej na Listę UNESCO Doliny Viñales przez ekskluzywną dzielnicę Miramar z budynkami ambasad i domami bogatych Kubańczyków. Zdjęcia na punkcie widokowym Los Jazmines, skąd można podziwiać majestatyczne ostańce wapienne mogotes, a następnie zwiedzimy jedną z tych skał od wewnątrz podczas wizyty w Cueva del Indio i krótkiej przeprawy łodzią po podziemnej rzece. Po przerwie na lunch w lokalnej restauracji zajrzymy na pobliską plantację tytoniu, gdzie poznamy tajniki zwijania kubańskich cygar. Na zakończenie wycieczki pijąc przepyszną piñacoladę będziemy podziwiać Mural Prehistorii – jedno z największych malowideł na świecie. Wyjazd w drogę powrotną do Varadero.

 

Czas trwania: dzień 1 – ok. 10 godzin (8.00-18.00), dzień 2 – ok. 13 godzin (8.00-21.00), codziennie
Trasa: dzień 1 – ok. 150 km, dzień 2 – ok. 510 km
Zabrać na zwiedzanie: butelkę wody i ochronę przeciwsłoneczną (czapkę z daszkiem / kapelusz, okulary, krem z filtrem), rzeczy na 1 noc zapakowane w bagaże podręczne, panowie długie spodnie na rewię, paszporty
W cenie wycieczki: opieka polskojęzycznego przewodnika, transfer z i do Varadero, zakwaterowanie w casa particular (pokoje 2-osobowe z łazienkami i klimatyzacją) ze śniadaniem, 2 lunche, 2-godzinna przejażdżka kabrioletem, daiquiri we Floridicie, mojito w hotelu Nacional, transport podczas wycieczki do Viñales, Jaskinia Indianina, plantacja tytoniu, Mural Prehistorii z piñacoladą.
Nie wliczone w cenę: napiwki i własne wydatki nie ujęte w programie, koncert Buena Vista Social Club z kolacją – 60 EUR / os., rewia tropikalna Parisien z kolacją – 65 EUR / os., Rewia Tropicana z kolacją – od 95-115 EUR / os., transport na wieczorne spektakle płatny dodatkowo, w zależności od miejsca zakwaterowania, dopłata do pokoju 1-os. – 15 EUR / os.

Sprawdź proponowane terminy zwiedzania grupowego (12-15 osób) w naszym kalendarzu.