Hawana kompletna (2 dni)

Hawana kompletna (2 dni)

Opcja przeznaczona dla osób, które nie tylko chcą ze spokojem posiedzieć w okolicznych knajpkach, wypić dobrego drinka, posłuchać muzyki granej na żywo i chłonąć atmosferę miasta, ale także zwiedzić wnętrza najważniejszych hawańskich zabytków oraz poznać tajniki wytwarzania kubańskiego rumu i cygar.

CENA: od 195 EUR / os.

PROGRAM WYCIECZKI:

Dzień 1
Po śniadaniu wyjazd z Varadero w kierunku Hawany. Po drodze postój przy punkcie widokowym Bacunayagua z najwyższym wiaduktem na Kubie. Spotkanie z przewodnikiem przy Parku Centralnym, gdzie zobaczymy siedzibę Gran Teatro de la Habana i najstarsze hotele na wyspie oraz zwiedzimy wnętrza Kapitolu – monumentalnego budynku, stworzonego jako siedziba kubańskiego parlamentu. Następnie spacer przez deptak Obispo i miejsca kojarzone z Ernestem Hemingway’em (bar El Floridita i hotel Ambos Mundos). Lunch w lokalnej restauracji, a po nim zwiedzanie Habana Vieja (starówki): Plac Katedralny, Plaza de Armas – miejsce założenia Hawany, z najstarszą twierdzą w mieście oraz Pałacem Gubernatora, Plaza Vieja z jego kolonialną architekturą i niewielkim browarem (czas na piwo lub kawę). Na zakończenie dnia kurs salsy z kubańskimi partner(k)ami i przejście do casa particular. Wieczór do własnej dyspozycji lub wyjście na kolację połączoną z koncertem muzyki legendarnej grupy Buena Vista Social Club albo kolację z rewią tropikalną w jednym z hawańskich kabaretów (dodatkowo płatne, powrót we własnym zakresie).

Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie i spotkanie z przewodnikiem. Coco-taxi zabierze nas do fabryki cygar (po drodze postój na zdjęcia przy Placu Rewolucji). Zwiedzanie fabryki cygar, a po nim przejście na niewielką degustację rumu wraz z objaśnieniem procesu jego produkcji. Przejażdżka amerykańskim kabrioletem: górująca nad wejściem do portu twierdza El Morro z piękną panoramą miasta, Malecón (nadmorska promenada) – miejsce spotkań Kubańczyków i słynny hotel Nacional, w którym skosztujemy wyśmienitego mojito. Następnie zobaczymy zabytkowy Cmentarz Kolumba oraz luksusową dzielnicę Miramar z budynkami ambasad i domami bogatych Kubańczyków. Po południu lunch oraz czas na zakup pamiątek w hali targowej Mercado de San José i wyjazd w drogę powrotną do Varadero.

 

Uwaga: kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od miejsca zakwaterowania. Fabryki cygar na Kubie są nieczynne w weekendy oraz w okresach 25/12-15/01 i 23/07-19/08 (realizowany jest wówczas inny dodatkowy punkt programu). Na zwiedzanie fabryk cygar nie są wpuszczane dzieci.

Czas trwania: dzień 1 – ok. 16 godzin (7.45-24.00), dzień 2 – ok. 10,5 godzin (9.00-19.30), wtorek – czwartek
Trasa: dzień 1 – ok. 150 km, dzień 2 – ok. 150 km
Zabrać na zwiedzanie: butelkę wody i ochronę przeciwsłoneczną (czapkę z daszkiem / kapelusz, okulary, krem z filtrem), rzeczy na 1 noc zapakowane w bagaże podręczne, panowie długie spodnie na rewię, paszporty
W cenie wycieczki: opieka polskojęzycznego przewodnika, transfer z i do Varadero, nocleg w casa particular (pokoje 2-osobowe z łazienkami i klimatyzacją) ze śniadaniem, 2 lunche, daiquiri, 3-godzinna przejażdżka kabrioletem, przejażdżka coco-taxi, godzinny kurs salsy, bilety wstępu: Kapitol, fabryka cygar, degustacja rumu, hotel Nacional + mojito
Nie wliczone w cenę: napiwki i własne wydatki nie ujęte w programie, koncert Buena Vista Social Club z kolacją – 60 EUR / os., rewia tropikalna Parisien z kolacją – 65 EUR / os., Rewia Tropicana z kolacją – od 95-115 EUR / os., transport na wieczorne spektakle płatny dodatkowo, w zależności od miejsca zakwaterowania, dopłata do pokoju 1-os. – 15 EUR / os.

Sprawdź proponowane terminy zwiedzania grupowego (12-15 osób) w naszym kalendarzu.