Hawana light (1 dzień)

Hawana light (1 dzień)

Luźny program zwiedzania stolicy przygotowany z myślą o najmłodszych podróżnikach oraz o osobach, które chcą cieszyć się Kubą w rytmie mañany. Podczas tej wycieczki odwiedzicie najważniejsze miejsca w Hawanie, przejedziecie się amerykańskim kabrioletem, zjecie pyszny obiad i kupicie pamiątki w największej hali targowej na wyspie. Czego chcieć więcej?

CENA: od 85 EUR/os.

PROGRAM WYCIECZKI:

Przejazd z Varadero do Hawany z postojem przy wiadukcie Bacunayagua. Spotkanie z przewodnikiem na punkcie widokowym przy twierdzy El Morro, broniącej w przeszłości miasta przed atakami piratów. Następnie przejazd przez Malecón do hotelu Nacional, skąd po szybkim drinku amerykański kabriolet zabierze nas na przejażdżkę po mieście: ekskluzywna dzielnica Miramar, El Bosque (Lasek Hawański), Plac Rewolucji i Park Centralny z budynkami Gran Teatro de la Habana i Kapitolu. Po lunchu w lokalnej restauracji, ruszymy na spacer po Habana Vieja (starówce), podczas którego zobaczymy m.in. Plac Katedralny, Plaza de Armas – najstarsze miejsce w Hawanie, deptak Obispo z hotelem Ambos Mundos i Plaza Vieja z piękną kolonialną architekturą. Na zakończenie przeznaczymy godzinę na zakup rękodzieła i pamiątek w hali targowej Mercado de San José. Powrót na kolację i nocleg do Varadero. Dla chętnych (za dopłatą i po wcześniejszym uzgodnieniu) możliwość pozostania w Hawanie na kolację i Rewię Tropicana lub koncert Buena Vista Social Club z nocnym powrotem do Varadero.

 

Czas trwania: ok. 11 godzin (8.30-19.30), wtorek – niedziela
Trasa: ok. 300 km
Zabrać na zwiedzanie: butelkę wody i ochronę przeciwsłoneczną (czapkę z daszkiem / kapelusz, okulary, krem z filtrem)
W cenie wycieczki: opieka polskojęzycznego przewodnika, transport, godzinna przejażdżka amerykańskim kabrioletem, drink w hotelu Nacional, lunch
Nie wliczone w cenę: napiwki i własne wydatki nie ujęte w programie, kolacja – 15-20 EUR / os., Rewia Tropicana – 75-95 EUR / os. lub koncert Buena Vista z kolacją – 60 EUR / os. i nocny powrót do Varadero (cena w zależności od liczby osób)

Sprawdź proponowane terminy zwiedzania grupowego (12-15 osób) w naszym kalendarzu.