Cuban American Dream (USA + Kuba, 12 dni)

Cuban American Dream (USA + Kuba, 12 dni)

Key West dzieli od Hawany zaledwie 90 mil morskich. Nic więc dziwnego, że wielu Kubańczyków starało się dotrzeć do USA drogą morską, by spełnić swój „american dream”. Podczas tej wycieczki prezentujemy dwa zupełnie różne miejsca – słoneczną Florydę z jej zatłoczoną stolicą, w której panoramie dominują wznoszące się dumnie drapacze chmur; oraz ubogą Kubę z otwartymi i sympatycznymi mieszkańcami, którzy sprawią, że każdy poczuje się tu jak w domu. Do tego niesamowita Hawana, zapierające dech w piersiach krajobrazy oraz jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. Przekonajcie się, co łączy te dwa kraje!

CENA: wycena przygotowywana na życzenie, tylko dla grup powyżej 10 osób

PROGRAM OBJAZDU:

Dzień 1
Przylot do Miami / Fort Lauderdale, odprawa lotniskowa, spotkanie z pilotem i transfer do hotelu w Miami Downtown (lub za dopłatą w Miami Beach). Zakwaterowanie, czas na odpoczynek i wspólne wyjście na obiadokolację.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie Magicznego Miasta rozpoczniemy od wizyty w Downtown – finansowym centrum Miami i na promenadzie Bayside pełnej sklepów i restauracji oraz spaceru po Wynwood – jednej z najmodniejszych dzielnic miasta, znanej z barwnych murali stworzonych przez najsłynniejszych artystów sztuki ulicznej. Przy pobliskich ulicach mieszczą się magazyny zaadaptowane na browary, bary, butiki odzieżowe i nietuzinkowe galerie sztuki. Następnie wybierzemy się na przejażdżkę Duck Boat, czyli autobusem-amfibią, z pokładu którego będziemy podziwiali miasto z lądu i z wody: m.in. South Beach ze wspaniałą architekturą Art Deco oraz Star Island z rezydencjami znanych gwiazd typu Gloria Estefan, Celia Cruz, Jennifer Lopez, Enrique Iglesias i Jackie Chan. Po południu wizyta na Ocean Drive, gdzie zobaczymy słynną willę Gianniego Versace – Casa Casuarina, przed którą został zastrzelony oraz wypijemy drinka w pobliskim barze. Następnie przejście na obiadokolację do jednej z latynoskich knajpek przy Española Way i powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę do Key West. Droga do tego miasta-wyspy prowadzi przez 42 mosty, które rozdzielają Zatokę Meksykańską od Oceanu Atlantyckiego. Zaledwie 90 mil morskich dzieli je od Hawany, co upamiętnia bardzo osobliwy pomnik. Podczas naszej wizyty odwiedzimy dom Hemingway’a i Konserwatorium Motyli, a także skosztujemy wyśmienitej tarty limonkowej oraz drinka margarita w barze Margaritasville. Na koniec czas wolny na zakup pamiątek i powrót do Miami na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd na mokradła Everglades, gdzie z pokładu płaskodennej łodzi Airboat będziemy obserwować przyrodę (m.in. stada ptactwa i lasy namorzynowe) oraz staniemy oko w oko z amerykańskimi aligatorami. Po południu wrócimy do Miami, gdzie odwiedzimy muzeum i renesansowe ogrody Vizcaya. Na budowę swojej dawnej rezydencji nad Zatoką Biskajską James Deering wydał aż 15 mln USD! Stąd udamy się na spacer po kubańskiej dzielnicy zwanej Little Havana i odwiedzimy ekskluzywne Coral Gables. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Miami / Fort Lauderdale. Przelot do Hawany, zakwaterowanie w casa particular (kwaterze prywatnej) i zwiedzanie kubańskiej stolicy. Rozpoczniemy od Parku Centralnego, gdzie zobaczymy budynek Kapitolu, siedzibę Gran Teatro de la Habana oraz najstarsze hotele na wyspie. Następnie spacer przez Paseo del Prado do dawnego Pałacu Prezydenckiego, w którym mieści się obecnie Muzeum Rewolucji (z zewnątrz) i przejście do Plaza de Armas – miejsca założenia Hawany, z najstarszą twierdzą w mieście oraz Pałacem Gubernatora. W pobliżu Placu Katedralnego zjemy lunch w lokalnej restauracji, a po nim udamy się w stronę deptaku Obispo i Plaza Vieja z jego kolonialną architekturą oraz niewielkim browarem. Na zakończenie dnia kurs salsy z kubańskimi partner(k)ami i powrót do casa particular. Wieczorem dla chętnych wyjście na kolację połączoną z koncertem legendarnej grupy Buena Vista Social Club (dodatkowo płatne ok. 60 USD / os.).

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd coco-taxi do fabryki cygar (po drodze postój na zdjęcia w zakątku z kolorowymi afro-kubańskimi muralami Callejón de Hammel). Zwiedzanie fabryki cygar, a po nim przejażdżka amerykańskim kabrioletem. Pierwszym punktem będzie niewielka degustacja rumu wraz z objaśnieniem procesu jego produkcji. Dalej przejedziemy przez Plac Rewolucji, okolice zabytkowego Cmentarza im. Krzysztofa Kolumba i przez El Bosque (Lasek Hawański) do ekskluzywnej dzielnicy Miramar z jej pełną ambasad Piątą Aleją. Stąd wyjedziemy na słynny Malecón – nadmorską promenadę i miejsce spotkań Kubańczyków – i zatrzymamy się na drinka w odwiedzanym przez gwiazdy hotelu Nacional. Lunch w lokalnej restauracji oraz czas na zakup pamiątek w hali targowej Mercado de San José. Późnym popołudniem przepłyniemy tramwajem wodnym przez Zatokę Hawańską pod pomnik Chrystusa, skąd rozpościera się przepiękna panorama miasta. Zobaczymy pamiątki związane z tzw. „kryzysem nuklearnym” oraz fortyfikacje El Morro i Cabaña broniące wejścia do portu. Powrót do hotelu lub dla chętnych kolacja i ceremonia wystrzału armatniego z twierdzy San Carlos de la Cabaña – cañonazo – która wyznaczała moment zamykania bram miejskich (dodatkowo płatne ok. 35 USD / os.).

Dzień 7
Po śniadaniu całodniowy wypad do jednego z najpiękniejszych zakątków Kuby – wpisanej na Listę UNESCO Doliny Viñales. Wycieczkę rozpoczniemy od zdjęć na punkcie widokowym Los Jazmines, skąd można podziwiać majestatyczne ostańce wapienne mogotes. Następnie zwiedzimy jedną z tych skał od wewnątrz podczas wizyty w Cueva del Indio i krótkiej przeprawy łodzią po podziemnej rzece. Po przerwie na lunch w lokalnej restauracji zajrzymy na pobliską plantację tytoniu, gdzie poznamy tajniki zwijania kubańskich cygar (z możliwością degustacji i zakupów). Następnie krótka przejażdżka konna po okolicach Viñales i przepyszna piñacolada pod Muralem Prehistorii – jednym z największych malowideł na świecie. Powrót no Hawany na nocleg. Dla chętnych wyjście na kolację i show w jednym z hawańskich kabaretów tropikalnych (dodatkowo płatne ok. 100-120 USD / os.).

Dzień 8
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Santa Clary – miejscowości kojarzonej z kubańską rewolucją oraz postacią Ernesto Che Guevary. Krótka wizyta w mieście – pomnik pociągu pancernego i Memorial Che (miejsce pochówku słynnego rewolucjonisty). Następnie przejazd do Valle de los Ingenios, gdzie odwiedzimy posiadłość Manaca Iznaga (hacienda plantatorów trzcinowych, wieża widokowa i świeżo wyciskany sok – guarapo). W drodze do Trinidadu zatrzymamy się przy punkcie widokowym, gdzie chętni będą mogli spróbować swoich sił w canopy tour – zjazdach na linie ponad Doliną Cukrowni (dodatkowo płatne ok. 10 USD / os.). Po przyjeździe do miasteczka udamy się na spacer brukowanymi uliczkami – najpierw zajrzymy do jednego z pałaców baronów cukrowych, a następnie przejdziemy od głównego placu – Plaza Mayor, w okolice dawnego klasztoru franciszkanów oraz do świątyni santerii i słynnego baru Canchanchara na drinka na bazie miodu, limonki i aguardiente. Obiadokolacja z owocami morza w lokalnej restauracji i przejście do casa particular. Zakwaterowanie i krótki odpoczynek, a wieczorem wyjście na zabawę do jednego z klubów muzycznych.

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w kierunku wodospadu El Nicho – jednego z najpiękniejszych na Kubie. Krótki trekking oraz czas na zdjęcia i kąpiele. Po lunchu ruszymy w stronę Cienfuegos – miasta nazywanego kubańską Perłą Południa. Panoramiczny przejazd przez główny plac, przy którym zobaczymy budynki ratusza, katedry i Teatru Tomasa Terry’ego; a dalej przez Paseo del Prado oraz Malecón do Palacio del Valle. Drink na tarasie budynku i przejazd do Varadero. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive, pożegnanie z przewodnikiem, nocleg.

Dzień 10
Czas na wypoczynek w hotelu i plażowanie na jednej z najpiękniejszych kubańskich plaż. Okazja do korzystania z formuły all-inclusive, hotelowych basenów oraz bogatych programów animacyjnych. Możliwe uczestnictwo w wycieczce fakultatywnej Katamaranem – rejs na rajską wysepkę Cayo Blanco połączony ze snorklingiem i interakcją z delfinami; czas na plażowanie oraz lunch z owocami morza (cena ok. 100 USD / os.).

Dzień 11
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Hawanie. Przelot do Miami / Fort Lauderdale i zakwaterowanie w hotelu w okolicach lotniska. Czas wolny do własnej dyspozycji, np. na zakup pamiątek, obiadokolacja we własnym zakresie.

Dzień 12
Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Uwaga: kolejność realizacji programu może ulec zmianie w zależności od dostępnego miejsca zakwaterowania i dni / godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Klienci sami organizują amerykańską wizę (w przypadku wizyty na Kubie, nie jest możliwy wjazd do USA z ESTA). Dokument ten nie gwarantuje otrzymania zezwolenia na wjazd do USA. Decyzję o wydaniu pozwolenia na przekroczenie amerykańskiej granicy wydaje inspektor imigracyjny w punkcie granicznym. Należy również samodzielnie dokonać zakupu ubezpieczenia podróżnego (koniecznie z ochroną związaną z covid) oraz biletów lotniczych na trasie z Polski do Miami. Opieka polskojęzycznego pilota jest zagwarantowana od 1-9 dnia wycieczki – podczas pobytu w Varadero oraz powrotu do Polski nasz przedstawiciel w razie potrzeby jest dostępny telefonicznie. Każda zmiana programu dokonana przez klientów może wpłynąć na zmianę ceny.

W cenie wycieczki:

USA
opieka pilota (w języku polskim / angielskim / hiszpańskim / francuskim / niemieckim) od 1-5 dnia wycieczki, transport podczas realizacji całego programu, w tym 4 transfery lotniskowe, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w hotelu 3*  w Miami Downtown (lub w Miami Beach – za dopłatą) x 4 noce oraz 1 noc w hotelu przy lotnisku przed powrotem do Polski, wyżywienie: 5 śniadań i 4 obiadokolacje, bilety wstępu i atrakcje opisane w programie, przelot z USA na Kubę (bagaż główny 20kg + bagaż podręczny 5kg), kubańska wiza

KUBA
opieka lokalnego przewodnika (w języku polskim / angielskim / hiszpańskim / francuskim / niemieckim) od 5-9 dnia wycieczki, transport podczas realizacji całego programu, w tym 2 transfery lotniskowe, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w casas particulares (4 noce: Hawana x 3, Trinidad x 1) i w hotelu all inclusive 5* (2 noce: Varadero), wyżywienie: 4 śniadania, 5 obiadów, 5 x all inclusive,  bilety wstępu i atrakcje opisane w programie, przelot z Kuby do USA (bagaż główny 23kg + bagaż podręczny)

Nie wliczone w cenę: bilety lotnicze z Polski do USA, ubezpieczenie turystyczne z ochroną na wypadek zachorowania na COVID-19, atrakcje fakultatywne na Kubie (ceny podane w opisie wycieczki, płatne na miejscu u pilota w USD), napiwki (w restauracjach, atrakcjach, dla kierowców i przewodników), własne wydatki i posiłki nie uwzględnione w programie.

Dopłaty: zakwaterowanie w hotelu w Miami Beach – 150 USD / os.