W cieniu palm i w rytmie mañany (12 dni)

W cieniu palm i w rytmie mañany (12 dni)

Propozycja dla tych, którzy podczas wakacji nie lubią się spieszyć i chcą spokojnie chłonąć atmosferę odwiedzanych miejsc:

  • nie zabraknie długich spacerów po Hawanie i czasu na spokojne wypicie drinka lub zakup pamiątek,
  • znajdziecie też kilka okazji do zatańczenia kubańskiej salsy,
  • skosztujecie wyśmienitego kubańskiego cygara podziwiając nieziemskie mogotes w Dolinie Viñales i zajrzycie do wnętrza jednej z tych skał,
  • poznacie przedstawicieli lokalnej fauny i wykąpiecie się w Morzu Karaibskim,
  • zobaczycie dwie kolonialne perełki – Cienfuegos i Trinidad,
  • a po zwiedzaniu odpoczniecie kilka dni na pięknej plaży w Varadero.

CENA: oferta chwilowo niedostępna

PROGRAM OBJAZDU:

Dzień 1
Przylot do Hawany, odprawa lotniskowa i transfer do casa particular w centrum miasta. Zakwaterowanie, spotkanie z przewodnikiem i wspólne wyjście na kolację (w zależności od godziny przylotu).

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby – Hawany. W programie między innymi kolorowy zaułek Callejón de Hammel z muralami inspirowanymi kulturą i religią afro-kubańską, spacer po dzielnicy Vedado i wizyta w hotelu Nacional z krótką przerwą na drinka. Stąd amerykańskie kabriolety zabiorą nas na przejażdżkę po Malecónie i słynnej Piątej Alei w ekskluzywnej dzielnicy Miramar. Następnie przez El Bosque (Lasek Hawański) dotrzemy do Placu Rewolucji oraz w okolice twierdz broniących wejścia do portu. Czas na zdjęcia u stóp pomnika Chrystusa Hawańskiego, a później przeprawa tramwajem wodnym przez Zatokę Hawańską. Spacer Aleją Portową do Plaza de Armas – najstarszego placu w Hawanie z budynkiem Pałacu Gubernatora oraz do Placu Katedralnego. Lunch w lokalnej restauracji i przejście w okolice hotelu Ambos Mundos, w którym zatrzymywał się Ernest Hemingway. Dalej pospacerujemy w stronę Placu św. Franciszka na kurs salsy z lokalnymi partner(k)ami i usiądziemy w jednej z knajpek przy kolonialnym Plaza Vieja. Stąd udamy się na kolację połączoną z koncertem muzyki legendarnej grupy Buena Vista Social Club. Powrót do kwatery na nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu coco-taxi zabiorą nas na przejażdżkę po centrum Hawany i przez Dzielnicę Chińską. Rozpoczniemy od zwiedzania wnętrz Kapitolu (monumentalnego budynku, który powstał jako siedziba kubańskiego parlamentu), a następnie pospacerujemy do Parku Centralnego, gdzie zobaczymy budynki Teatru Wielkiego, najstarszych hoteli na wyspie oraz Muzeum Narodowego Sztuk Pięknych. Wstąpimy na daiquiri do jednego z ulubionych barów Hemingway’a – El Floridita i przejdziemy na lunch do lokalnej restauracji. Czas wolny z okazją do zakupu pamiątek przy deptaku Obispo, a później spacer przez Paseo del Prado w kierunku dawnego Pałacu Prezydenckiego, gdzie obecnie znajduje się Muzeum Rewolucji (z zewnątrz). Usiądziemy na kawę w jednej z knajpek na Wzgórzu Anioła i późnym popołudniem przez Malecón wrócimy do kwatery. Kolacja we własnym zakresie lub dla chętnych wyjście na kolację z rewią tropikalną do jednego z hawańskich kabaretów rewiowych, które przed rewolucją cieszyły oczy niejednego amerykańskiego mafioza (dodatkowo płatne).

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd z Hawany w kierunku prowincji Pinar del Río, słynącej ze swoich plantacji tytoniu. W programie postój na punkcie widokowym Los Jazmines z panoramą wpisanej na Listę UNESCO Doliny Viñales oraz zwiedzanie Jaskini Indianina (rejs podziemną rzeką). Następnie wizyta na plantacji tytoniu oraz lunch w lokalnej restauracji. Po południu krótka przejażdżka konna po Dolinie oraz piñacolada pod Muralem Prehistorii (jednym z największych naskalnych malowideł świata). Powrót do Hawany na wieczór i kolacja we własnym zakresie.

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Guamá. Zwiedzanie mini-zoo i farmy krokodyli oraz krótki rejs motorówkami po kanałach Półwyspu Zapata, podczas którego zobaczymy rekonstrukcję wioski indiańskiej. Zjemy lunch z mięsem krokodyla, a następnie postaramy się znaleźć kolibry i przejedziemy do kwatery w Playa Larga. Czas na odpoczynek lub kąpiel w Zatoce Świń, a następnie kurs barmański, podczas którego nauczymy się przyrządzać kubańskie koktajle. Wieczorem wyjście na kolację (dodatkowo płatna).

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do jednej z pobliskich cenotes. Czas na kąpiele (opcja all inclusive z obiadem w cenie). Jest to idealne miejsce dla wielbicieli snorklingu, możliwe odpłatne wynajęcie sprzętu na miejscu. Po południu czas na zdjęcia w Playa Girón – miejscu inwazji amerykańskiej na Kubę z 1961 r. i przejazd do Cienfuegos, gdzie zajrzymy na główny plac, z którego Paseo del Prado (najdłuższy deptak na Kubie) doprowadzi nas na drinka na tarasie Palacio del Valle – najpiękniejszego budynku w mieście. Przejazd do casa particular, zakwaterowanie i nocleg. Dla chętnych wyjście na kolację do lokalnej restauracji (dodatkowo płatne).

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku wodospadu El Nicho. Krótki trekking i czas na kąpiel. Następnie transfer do Trinidadu i zwiedzanie najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby (wpisanego na Listę UNESCO): brukowane uliczki, pałace baronów cukrowych z licznymi kolonialnymi muzeami, główny plac – Plaza Mayor, dawny klasztor franciszkanów oraz Canchanchara – tawerna słynna z lokalnego trunku, będącego mieszanką miodu, cytryny i aguardiente! Czas wolny na zakup pamiątek oraz lunch z owocami morza w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie w casa particular w Trinidadzie, a wieczorem wyjście na kolację (płatna dodatkowo) oraz zabawę do Casa de la Música lub innego klubu muzycznego (powrót we własnym zakresie spacerem).

Dzień 8
Dzień przeznaczony na plażowanie nad Morzem Karaibskim na Półwyspie Ancón. Opcja all inclusive z obiadem, leżakami oraz dostępem do hotelowych barów i basenów. Późnym popołudniem powrót do Trinidadu i wyjście na kolację (dodatkowo płatna).

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie i wizyta w Valle de los Ingenios (Dolinie Cukrowni) – plantacje trzciny cukrowej i wioski zamieszkałe przez potomków niewolników, spośród których nie można ominąć Manaca Iznaga ze świetnie zachowaną haciendą dawnych plantatorów. Tutaj wdrapiemy się na dawną dzwonnicę oraz skosztujemy świeżego soku trzcinowego – guarapo. Dla chętnych zjazdy na linie canopy tour ponad doliną (dodatkowo płatne). Następnie przejazd w kierunku Santa Clara – miasta, którego zdobycie przez Che Guevarę zadecydowało o triumfie kubańskiej rewolucji. Zobaczymy Guevara Memorial (miejsce pochówku Che) i pomnik pociągu pancernego. Lunch w lokalnej restauracji i przejazd do Varadero. Zakwaterowanie w hotelu 4* all inclusive i rozstanie z przewodnikiem.

Dzień 10-11
Wypoczynek w hotelu all inclusive, plażowanie, kąpiele w oceanie i basenach, korzystanie z hotelowych barów i programów animacyjnych.

Dzień 12
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godziny 12.00) i transfer na lotnisko w Hawanie w zależności od godziny wylotu.

 

Uwaga: kolejność realizacji programu może ulec zmianie w zależności od dostępnego miejsca zakwaterowania i dni / godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. W cenę wycieczki wliczone są transfery lotniskowe dla lotniska w Hawanie. W przypadku innych lotnisk – cena może ulec zmianie.

W cenie wycieczki: opieka polskojęzycznego przewodnika od 1-9 dnia, transport podczas realizacji całego programu, w tym transfery lotniskowe, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych ze śniadaniami w casas particulares (8 nocy: Hawana x 4, Playa Larga x 1, Cienfuegos x 1, Trinidad x 2) i w hotelu 4* all inclusive (Varadero x 3 noce), wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadów, kolacja w dniu przylotu i kolacja z koncertem Buena Vista, 3 x all inclusive w Varadero, bilety wstępu i atrakcje opisane w programie.

Nie wliczone w cenę: bilety lotnicze, ubezpieczenie turystyczne, kubańska wiza (karta turysty), kolacje (poza 2 uwzględnionymi w programie, ok. 10-15 EUR / posiłek), kolacja + show taneczno-muzyczne w Kabarecie Parisien – 75 EUR / os. lub w Kabarecie Tropicana – 120 EUR / os. (transport w cenie, panowie obowiązkowo długie spodnie), wypożyczenie sprzętu do snorklingu w Zatoce Świń – ok. 5 EUR / os., canopy tour w Dolinie Cukrowni – 10 EUR / os., napiwki (w restauracjach, atrakcjach, dla kierowców i przewodników), własne wydatki, zakup pamiątek i posiłki nie uwzględnione w programie. Dopłata do pokoju 1-os. – 420 EUR / os.

Sprawdź proponowane terminy zwiedzania grupowego (12-15 osób) w naszym kalendarzu.