Hawana nieznana (1 dzień)

Hawana nieznana (1 dzień)

Uwięziona w czasie Hawana urzeka jak żadne inne miasto na świecie. Jej dekadencki blask jest wynikiem połączenia kolonialnej architektury z unikatowymi barwami, dawnym bogactwem, muzyką na żywo i lokalnymi bazarami wypełnionymi rękodziełem. Zobaczcie jak żyją Kubańczycy, skosztujcie tutejszej kuchni i nauczcie się przyrządzać słynne na całym świecie mojito!

CENA: od 65 EUR / os.

PROGRAM WYCIECZKI:

Zwiedzanie rozpoczniemy od krótkiego spaceru po Malecónie (słynnej nadmorskiej promenadzie, będącej miejscem spotkań Kubańczyków) do hotelu Nacional, skąd udamy się na godzinną przejażdżkę amerykańskim old-timerem. Zwiedzimy okolice fortów El Morro, La Cabaña i pomnika Chrystusa Hawańskiego, a następnie tramwajem wodnym przeprawimy się przez Zatokę Hawańską na kurs robienia drinków przy muzyce na żywo w Muzeum Rumu. Dalej udamy się do pobliskiej hali targowej Mercado de San José, gdzie przeznaczymy godzinę na zakup pamiątek (największy wybór lokalnego rękodzieła w Hawanie). Po zakupach zjemy obiad w lokalnej restauracji i pospacerujemy po Chińskiej Dzielnicy. Stąd coco-taxi przewiozą nas przez biedniejsze i zniszczone części Hawany do ustalonego punktu zakończenia wycieczki.

 

Uwaga: kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od ustalonego miejsca spotkania z przewodnikiem. Ze względów bezpieczeństwa na pokład tramwaju wodnego nie wolno wnosić ostrych i niebezpiecznych przedmiotów, ani szklanych butelek.

Czas trwania: ok. 7,5 godziny (9.00-16.30), wtorek – niedziela

Zabrać na zwiedzanie: butelkę wody i ochronę przeciwsłoneczną (czapkę z daszkiem / kapelusz, okulary, krem z filtrem)

W cenie wycieczki: opieka lokalnego przewodnika (w języku polskim / angielskim / hiszpańskim / francuskim / niemieckim), wizyta w hotelu Nacional + drink, godzinna przejażdżka kabrioletem, tramwaj wodny przez Zatokę Hawańską, nauka robienia drinków, lunch, przejażdżka coco-taxi

Nie wliczone w cenę: napiwki i własne wydatki nie ujęte w programie