Hawana – auta, rum i salsa (1 dzień)

Hawana – auta, rum i salsa (1 dzień)

Podczas tej wycieczki odkryjecie najpiękniejsze zakątki Hawany przepełnione muzyką, kolorami, kontrastami i zapachem kubańskich cygar w towarzystwie świetnej kawy i kieliszeczka rumu. Nie zabraknie również amerykańskich kabrioletów!

CENA: od 80 EUR / os.

PROGRAM WYCIECZKI:

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i spacer po dzielnicy Vedado, gdzie zobaczymy lodziarnię Coppelia i wypijemy drinka w legendarnym hotelu Nacional. Stąd rozpoczniemy objazd po mieście amerykańskim kabrioletem. Przejedziemy m.in. przez Malecón – nadmorski bulwar będący wizytówką Hawany i miejscem spotkań jej mieszkańców; ekskluzywną dzielnicę Miramar, Plac Rewolucji oraz dotrzemy na punkt widokowy przy twierdzy El Morro ze wspaniałą panoramą miasta. Zapalimy cygaro w towarzystwie kieliszka rumu i kubańskiej kawy, a nastepnie pospacerujemy w kierunku dawnego Pałacu Prezydenckiego, w którym obecnie mieści się Muzeum Rewolucji (z zewnątrz) oraz w stronę Parku Centralnego z budynkami Kapitolu, Teatru Wielkiego, Muzeum Narodowego Sztuk Pięknych i słynnego baru El Floridita, gdzie Hemingway pijał swoje daiquiri. Następnie zjemy lunch w lokalnej restauracji i rozpoczniemy spacer po Habana Vieja (starówce) z jej historycznymi placami: Plaza del Cristo, Plaza Vieja, Plaza Catedral, Plaza de Armas i Plaza de San Francisco oraz miejscami związanymi z Ernestem Hemingway’em (bar bodeguita del Medio, hotel Ambos Mundos). Na zakończenie dnia będziemy uczestniczyć w godzinnym kursie salsy z lokalnymi partner(k)ami i rozstaniemy się przy deptaku Obispo, który posiada liczne sklepiki z pamiątkami, bary i restauracje.

 

Uwaga: kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od ustalonego miejsca spotkania z przewodnikiem. Do programu można dodać kolację z koncertem Buena Vista Social Club. Powrót do hotelu we własnym zakresie.

Czas trwania: ok. 10 godzin (9.00-19.00), poniedziałek – sobota

Zabrać na zwiedzanie: wygodne obuwie, butelkę wody i ochronę przeciwsłoneczną (czapkę z daszkiem / kapelusz, okulary, krem z filtrem)

W cenie wycieczki: opieka polskojęzycznego przewodnika, wizyta w hotelu Nacional + drink, 2-godzinna przejażdżka kabrioletem, daiquiri we Floridicie, degustacja rumu, cygara i kawy, lunch w lokalnej restauracji, godzinny kurs salsy

Nie wliczone w cenę: napiwki i własne wydatki nie ujęte w programie, koncert Buena Vista Social Club z kolacją i 3 drinkami – 60 EUR / os.

Sprawdź proponowane terminy zwiedzania grupowego (12-15 osób) w naszym kalendarzu.