Sancti Spíritus, Dolina Cukrowni i Trinidad – lekcja historii (1 dzień)

Sancti Spíritus, Dolina Cukrowni i Trinidad – lekcja historii (1 dzień)

Świetna podróż nie tylko przez kubańskie miasta, wioski i doliny, ale także przez kolonialną historię tego kraju. Podczas tej wycieczki dowiecie się, jak sprowadzanie czarnoskórych niewolników na wyspę wpłynęło na jej gospodarkę, kulturę i społeczeństwo, a przy okazji zwiedzicie aż dwie z pierwszych siedmiu osad założonych przez gubernatora Diego Velázqueza na Kubie.

CENA: od 120 EUR / os.

PROGRAM WYCIECZKI:

Wcześnie rano wyjazd w kierunku Sancti Spíritus. Krótki spacer od głównego placu, nazwanego imieniem Serafina Sancheza, przez handlowe bulwary miejscowości, aż po kościół Ducha Świętego i słynny most na rzece Yayabo. Następnie przejazd w kierunku Doliny Cukrowni i wizyta w haciendzie Manaca Iznaga, gdzie skosztujemy świeżo wyciskanego soku trzcinowego i wdrapiemy się na wieżę obserwacyjną. Stąd już blisko do Trinidadu – perełki architektury kolonialnej, wpisanej na Listę Dziedzictwa UNESCO. Udamy się na spacer brukowanymi uliczkami, które doprowadzą nas do głównego placu – Plaza Mayor. Zajrzymy do jednego z pałaców baronów cukrowych, do afro-kubańskiej świątyni oraz do słynnego baru Canchanchara i zjemy lunch z owocami morza w lokalnej restauracji. Na zakończenie wycieczki czas wolny na zakup pamiątek i wyjazd w drogę powrotną.

 

Uwaga: wycieczka realizowana tylko z Cayo Coco / Cayo Güillermo. Należy dzień wcześniej zamówić w hotelu śniadanie na wynos. Podczas lunchu możliwy jest również wybór innych dań głównych.
Czas trwania: ok. 16 godzin (5.30-21.30), codziennie
Trasa: ok. 485 km
Zabrać na zwiedzanie: wygodne obuwie (kocie łby w Trinidadzie), butelkę wody i ochronę przeciwsłoneczną (czapkę z daszkiem / kapelusz, okulary, krem z filtrem), paszporty
W cenie wycieczki: opieka lokalnego przewodnika (w języku polskim / angielskim / hiszpańskim / francuskim / niemieckim), transport, lunch z owocami morza, bilety wstępu: wieża Manaca Iznaga, Palacio Cantero (lub inny podobny pałac), świątynia afro-kubańska, drink Canchanchara, sok trzcinowy guarapo
Nie wliczone w cenę: napiwki i własne wydatki nie ujęte w programie