Remedios, Santa Clara, Cienfuegos i Trinidad – cztery miasta (1 dzień)

Remedios, Santa Clara, Cienfuegos i Trinidad – cztery miasta (1 dzień)

Ekspresowy objazd przez 4 miejscowości centralnej Kuby, podczas którego będziecie mieli okazję nacieszyć oczy kolonialną architekturą, zjeść pyszny lunch z owocami morza, będącymi specjalnością okolic Trinidadu oraz zakupić różnorodne pamiątki na jednym z lokalnych targowisk.

CENA: od 90 EUR / os.

PROGRAM WYCIECZKI:

Wcześnie rano wyjazd w kierunku Remedios (należy zamówić w hotelu śniadanie na wynos). Krótki postój przy głównym placu miasteczka z piękną kolonialną architekturą oraz najstarszym kościołem na wyspie. Następnie udamy się w kierunku Santa Clary na panoramiczny objazd miejscowości. Zobaczymy m.in. pamiątki związane z kubańską rewolucją – pociąg pancerny oraz Memoriał Che Guevary i ruszymy do Cienfuegos, miasta nazywanego kubańską Perłą Południa. Zatrzymamy się przy Parque Martí, z budynkami ratusza, katedry i Teatru Tomasa Terry’ego i znajdziemy chwilę na kawę przy Bulwarze. Na zakończenie wizyty w Cienfuegos odwiedzimy najpiękniejszy budynek miasta – Palacio del Valle. Stąd przejedziemy do Trinidadu – jednego z najlepiej zachowanych kompleksów architektury kolonialnej na Karaibach, wpisanego na Listę UNESCO. Obiad z owocami morza w lokalnej restauracji, a następnie spacer brukowanymi uliczkami: bar Canchanchara, afro-kubańska świątynia, główny plac – Plaza Mayor oraz wnętrza jednego z pałaców baronów cukrowych. Czas na zakup pamiątek na lokalnym targowisku i wyjazd w drogę powrotną do hotelu.

Uwaga: wycieczka realizowana tylko z Cayo Santa María. Należy dzień wcześniej zamówić w hotelu śniadanie na wynos. Podczas obiadu możliwy jest również wybór innych dań głównych.
Czas trwania: ok. 15 godzin (5.30-20.45), poniedziałek – czwartek i sobota – niedziela
Trasa: ok. 475 km
Zabrać na zwiedzanie: wygodne obuwie (kocie łby w Trinidadzie), butelkę wody i ochronę przeciwsłoneczną (czapkę z daszkiem / kapelusz, okulary, krem z filtrem), paszporty
W cenie wycieczki: opieka polskojęzycznego przewodnika, transport, lunch z owocami morza, bilety wstępu: Palacio del Valle + drink, Palacio Cantero (lub inny podobny pałac), świątynia afro-kubańska, drink Canchanchara
Nie wliczone w cenę: napiwki i własne wydatki nie ujęte w programie

Sprawdź proponowane terminy zwiedzania grupowego (12-15 osób) w naszym kalendarzu.