Hawana i Viñales – dwa światy (3 dni)

Hawana i Viñales – dwa światy (3 dni)

Dla wszystkich, którzy choć na chwilę chcą wyrwać się z turystycznego kurortu i zobaczyć „prawdziwą” Kubę, z jej pięknymi pejzażami, zgiełkiem wielkiego miasta, muzyką, rumem i cygarami.

CENA: od 355 EUR / os.

PROGRAM WYCIECZKI:

Dzień 1
Po śniadaniu wyjazd do Hawany, zakwaterowanie w casa particular i spotkanie z przewodnikiem. Lunch w lokalnej restauracji oraz spacer przez okolice dawnego Pałacu Prezydenckiego (obecnie Muzeum Rewolucji) i malownicze Paseo del Prado do Parku Centralnego z budynkami Kapitolu, Gran Teatro de la Habana i Muzeum Narodowego Sztuk Pięknych. Następnie deptakiem Obispo ruszymy w stronę Habana Vieja (starówki), zahaczając o miejsca związane z Ernestem Hemingway’em: bar El Floridita, gdzie pisarz pijał swoje daiquirí (drink w cenie) oraz hotel Ambos Mundos. Odwiedzimy również historyczne place Hawany: m.in. Plaza Catedral, Plaza de Armas i Plaza Vieja, a po krótkim odpoczynku w kwaterze pójdziemy na kolację połączoną z koncertem muzyki Buena Vista Social Club (samodzielny powrót do miejsca noclegowego).

Dzień 2
Po śniadaniu całodniowy wypad do jednego z najpiękniejszych zakątków Kuby – wpisanej na listę UNESCO Doliny Viñales. Wycieczkę rozpoczniemy od krótkiego postoju w kolorowej dzielnicy – Fusterlandii oraz od zdjęć na punkcie widokowym Los Jazmines, skąd można podziwiać majestatyczne ostańce wapienne mogotes. Następnie zwiedzimy jedną z tych skał od wewnątrz podczas wizyty w Cueva del Indio i krótkiej przeprawy łodzią po podziemnej rzece. Po przerwie na lunch w lokalnej restauracji zajrzymy na pobliską plantację tytoniu, gdzie poznamy tajniki zwijania kubańskich cygar. Na zakończenie dnia pijąc przepyszną piñacoladę będziemy podziwiać Mural Prehistorii. Powrót do Hawany, wieczór do własnej dyspozycji lub fakultatywnie wyjście na kolację z rewią Tropicana (dodatkowo płatne).

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie i spotkanie z przewodnikiem. Przejazd coco-taxi na zwiedzanie fabryki cygar (po drodze przejazd przez Barrio Chino i Plac Rewolucji). Następnie będziemy zwiedzać Hawanę amerykańskim kabrioletem: przejazd na degustację rumu do dawnej wytwórni Bocoy, ekskluzywna dzielnica Miramar, słynny Malecón, wizyta w hotelu Nacional (i tutaj mafijny drink w Salonie Sławy) oraz punkt widokowy przy twierdzy El Morro. Po południu lunch w lokalnej restauracji i wyjazd w drogę powrotną do Cayos.

 

Uwagi: kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od miejsca zakwaterowania. W przypadku wyjazdu z Cayo Güillermo / Cayo Coco należy dzień wcześniej zamówić w hotelu śniadanie na wynos. Fabryki cygar na Kubie są nieczynne w weekendy oraz w okresach 25/12-15/01 i 23/07-19/08 (realizowany jest wówczas inny dodatkowy punkt programu). Na zwiedzanie fabryk cygar nie są wpuszczane dzieci.

Czas trwania:

  • z Cayo Santa María: dzień 1 – ok. 16 godzin (7.45-24.00), dzień 2 – ok. 11 godzin (8.00-19.00), dzień 3 – ok. 11 godzin (8.30-19.30), poniedziałek – środa i sobota – niedziela
  • z Cayo Coco / Cayo Güillermo: dzień 1 – ok. 18 godzin (5.30-24.00), dzień 2 ok. 11 godzin (8.00-19.00), dzień 3 – ok. 13 godzin (8.30-21.30), poniedziałek – środa i sobota – niedziela

Trasa: dzień 1 – ok. 490 / 550 km, dzień 2 – ok. 360 km, dzień 3 – ok. 390 / 550 km
Zabrać na zwiedzanie: wygodne obuwie, butelkę wody i ochronę przeciwsłoneczną (czapkę z daszkiem / kapelusz, okulary, krem z filtrem), rzeczy na 2 noce zapakowane w bagaże podręczne, panowie długie spodnie na rewię, paszporty
W cenie wycieczki: opieka lokalnego przewodnika (w języku polskim / angielskim / hiszpańskim / francuskim / niemieckim), transfer w dwie strony z Cayos do Hawany, transport podczas realizacji całego programu (w tym 3 godz. amerykańskim kabrioletem i przejażdżka coco-taxi), 2 noclegi w casa particular (pokoje 2-osobowe z łazienkami i klimatyzacją) ze śniadaniami, 3 obiady, kolacja podczas wieczornego koncertu Buena Vista, wizyta w fabryce cygar, hotelu Nacional, w Jaskini Indianina, na plantacji tytoniu i pod Muralem Prehistorii, 3 drinki
Nie wliczone w cenę: napiwki i własne wydatki nie ujęte w programie, rewia Tropicana z kolacją – od 100-120 EUR / os., transport na wieczorne show (w zależności od miejsca zakwaterowania), dopłata do pokoju 1-os. – 30 EUR / os.